Montaż podtynkowy 

 

Cały pakiet żaluzji ukryty jest pod dociepleniem fasady. Biorąc pod uwagę ten typ montażu, należy go uwzględnić już na etapie projektowania. Pozwoli to nam przygotować odpowiednio nadproże pod montaż żaluzji. Jeżeli tak się nie stało, wystarczy pamiętać o kilku rzeczach przy osadzaniu okien. Okna wysuwamy poza krawędź muru na tyle by móc docieplić nadproże odpowiedniej grubości izolacją. Zminimalizujemy w ten sposób powstały mostek termiczny. Ościeże okna muszą być w jednej lini z izolacją nadproża. 

 

Montaż natynkowy

 

Polega na mocowaniu żaluzji na istniejącą elewację. Uchwyty główne szyny oraz prowadnice (w zależności od grubości docieplenia) mocowane na kołkach dystansujących. Pakiet żaluzji chroni blacha osłonowa.

Montaż samonośny

 

Stosowany jest na fasadach budynku gdzie nie ma możliwości mocowania pakietu żaluzji do elewacji. Cały system utrzymuję się na przykręconych prowadnicach.

Montaż wnękowy

 

Uchwyty szyny głównej żaluzji wraz z prowadnicami mocowane do ramy okna we wnęce okiennej. Pakiet żaluzji po zwinięciu zakrywa blacha osłonowa. W tej opcji żaluzja znacznie przesłania światło okna ponieważ nawet przy niewielkich wysokościach okna, pakiet żaluzji ma ok 20-25cm.

logo formacolor toruń

REALIZACJE

PRODUKTY

AKTUALNOŚCI  

KONTAKT

logo formacolor toruń

REALIZACJE

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

PRODUKTY

outdoor living concept

Montaż żaluzji fasadowych