logo formacolor toruń

REALIZACJE

PRODUKTY

AKTUALNOŚCI  

KONTAKT

logo formacolor toruń

REALIZACJE

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

PRODUKTY

outdoor living concept

Jak zadbać o chłód w pomieszczeniach?

Pomieszczenia bezpośrednio narażone na nasłonecznienie często ulegają nadmiernemu przegrzewaniu. Tracimy komfort termiczny i optyczny. Zaczynamy zastanawiać się jak temu zapobiec. Inwestycja w klimatyzację? Oczywiście, instalacja klimatyzacji obniży temperaturę w pomieszczeniu ale nie wyeliminuję problemu w przypadku jej wyłączenia a dodatkowo nie powstrzyma przedostających się do wnętrza promieni słonecznych. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych.

 

Naturalna klimatyzacja i energooszczędność

Zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna  pomaga w zachowaniu stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniu narażonym na działanie promieni słonecznych i jednoczesne umożliwia ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków.

 

 

Żaluzje fasadowe SELT

Żaluzje fasadowe zapewniają komfort optyczny i termiczny w nasłonecznionych pomieszczeniach. Żaluzje nadają nowoczesny i awangardowy wygląd fasady. Są wysoce wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne.

 

Refleksole SELT

Zewnętrzne rolety typu Refleksol do powierzchni pionowych to idealne rozwiązanie do zaciemnienia pomieszczeń nasłonecznionych a także utrzymania stałej temperatury. Refleksole to naturalna klimatyzacja i energooszczędność. 

 

Markizy SELT

Markizy firmy SELT zapewniają  znakomity komfort optyczny i termiczny. Markizy tarasowe to nie tylko ochrona przed słońcem czy lekkim deszczem ale także atrakcyjny śródziemnomorski wygląd. Markizy są wykonane z najwyższej jakości materiałów.

 

Sunbreaker

Sunbreaker jest zewnętrznym systemem przeciwsłonecznym o konstrukcji alumniowej. Nazywany ,,łamaczem światła,, pełni funkcję zarówno zaciemniającą jak i ozdobny element architektoniczny budynku. Sunbreaker jest systemem ruchomym o zakresie obrotu piór 0-90 stopni, montowany może być w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej.

 

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne stosowane bardziej jako zabezpieczenia przed włamaniem, niepogodą, silnym wiatrem bądź gradobiciem pełnią także rolę osłony przeciwsłonecznej. Przy całkowitym zamknięciu rolety, promienie słoneczne odbijają się bezpośrednio od jej pancerza.

25 maja 2016